Minik mutfaklar, kullanımları oldukça zor dursa da akıllı dekorasyon fikirleri ile daha rahat ve konforlu alanlara dönüşebilir.

Mutfaklar, hem fazla vakit geçirilen hem de çok işlevli kullanım alanları olması gereken mekanlar. Yemek yapmak için hazırlık, pişirme ve bulaşıkları yıkamak için mutfakta her zaman daha fazla alana ihtiyaç duyarız. Özellikle kentli yaşamlarda küçük metrekareli dairelerin minik mutfakları, dekorasyon fikirleri bulmak ve kullanım alanı itibariyle zorlayabilir. Ancak dar bir mutfak alanında yapabilecek akıllı önerilerle mutfaktaki işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Minik mutfaklar için öncelikle renk seçiminden başlamak gerek. Alanın daha geniş ve aydınlık durması için beyaz ya da açık parlak renkler kullanabilirsiniz. Aydınlık ve ferah bir mutfak için koyu renkleri tercih etmemelisiniz. Beyaz rengin yanı sıra sarı, yeşil, mavi ve grinin en açık ve parlak tonlarını mutfağınızda uygulayabilirsiniz. Ayrıca gün ışığını mutfağa olabildiğince alabileceğiniz uygulamaları hayata geçirmelisiniz. Örneğin perde seçiminizi de açık renklerden yana yapmalısınız. Store perdeler minik mutfaklar için iyi bir öneri olacaktır. Eğer pencerenizin boyutunu değiştirme imkanınız varsa, geniş ve tabana kadar uzayan pencere montajı yaptırmanızı öneririz. Böylelikle ışığı bolca mutfağa alarak daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Minik mutfaklar, yeterli depolama alanı açmak için de yaratıcı uygulamalara ihtiyaç duyar. Her alanı olabildiğince kullanarak mutfaktaki işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızı tavana dek uygulayabilir, dolap içlerini kutu, akıllı raflar ya da bölücülerle daha fonksiyonel hale getirebilirsiniz. Duvarların boş alanlarında askılar, minik raflar da sizi rahatlatacaktır.

Minik mutfakları L formunda kullanmak hem yeterli alan için hem de kullanım kolaylığı açısından oldukça iyi bir fikir. Mutfakta en çok kullanılan tezgâhı ise olabildiğince boş bırakmalısınız. Tezgâhın üzerine koymanız gereken tüm eşyaları, tezgahtan biraz yukarıda oluşturacağınız raflarda ya da askılarda kullanabilirsiniz. Özellikle elinizin altında olması gereken elektronik ev aletleri ya da sık kullandığınız mutfak eşyalarına burada yer verebilirsiniz.

Minik mutfaklar, elbette daha geniş bir mutfak kadar olmasa da birkaç iyi fikir ile işlerinizi kolaylaştırabilir. Üstelik temizlemesi, toparlaması daha kolay! Şimdi sizin için seçtiğimiz minik mutfaklara maksimum önerileri alabileceğiniz birbirinden şık ve yaratıcı örneklere göz atabilirsiniz.

         Buy Kamagra UK

, 500px” srcset=”http://ddekor.com/wp-content/uploads/2017/01/minik-mutfaklar-10.jpg 500w, http://ddekor.com/wp-content/uploads/2017/01/minik-mutfaklar-10-200×300.jpg 200w, http://ddekor.com/wp-content/uploads/2017/01/minik-mutfaklar-10-280×420.jpg 280w” alt=”” width=”500″ height=”751″ />     

Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat Alanya Tadilat

Leave a Comment